Default welcome msg!

Fitting - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA


Fitting - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

1. Jak mogę umówić się na bike fitting?

W celu rezerwacji terminu należy skorzystać z naszego systemu rezerwacji online, znajdującego się w linku poniżej.

 

 

Po wybraniu odpowiedniej usługi, mając do dyspozycji terminy widoczne na stronie i dostępne godziny  zdecyduj kiedy i o której godzinie chcesz rozpocząć spotkanie. Po dokonaniu wyboru, na wskazany przez Ciebie w formularzu rezerwacji adres mailowy zostanie wysłana wiadomość potwierdzająca rezerwację, a na kilka dni przed terminem usługi - przypomnienie. Z poziomu linku zawartego w treści tej wiadomości, bez podania przyczyny i bez konieczności kontaktu z nami, możesz odwołać wizytę w każdej chwili. Uwaga, jeśli nie otrzymasz wiadomości e-mail z potwierdzeniem rezerwacji termin'u, twój termin nie zostanie zarezerwowany, w takiej sytuacji skontaktuj się z nami drogą mailową lub telefonicznie.

2. Jak należy przygotować się do poszczególnych usług świadczonych w zakresie bike fitting'u?

Niezależnie od tego, którą z usług zdecydowałeś się wybrać - zabierz ze sobą kompletny strój kolarski/triathlonowy (ten w którym statystycznie najwięcej czasu spędzasz w trakcie jazdy na rowerze). Lista rzeczy, które należy ze sobą zabrać na poszczególną z usług znajduje się poniżej:

Kompleksowe dopasowanie roweru/ Dopasowanie roweru PREMIUM:

Obowiązkowo - rower, krótki strój kolarski/triathlonowy, buty w dowolnym systemie zatrzaskowym.
Opcjonalnie - dokumentacja medyczna zawierająca historię urazów, złamań, zabiegów chirurgicznych, przebytych w obrębie aparatu ruchu, własne pedały zatrzaskowe, rękawiczki rowerowe, kask (dotyczy ustawienia rowerów czasowych i triathlonowych)

Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru ramy:

Obowiązkowo - krótki strój kolarski/triathlonowy, buty w dowolnym systemie zatrzaskowym.
Opcjonalnie - dokumentacja medyczna zawierająca historię urazów, złamań, zabiegów chirurgicznych, przebytych w obrębie aparatu ruchu, własne pedały zatrzaskowe

Ustawienie bloków w butach:

Obowiązkowo: rower, na którym jeździsz w pedałach zatrzaskowych, buty oraz krótkie spodenki kolarskie.
Opcjonalnie: dokumentacja medyczna zawierająca historię urazów, złamań, zabiegów chirurgicznych, przebytych w obrębie aparatu ruchu.

Dobór wkładek dedykowanych do obuwia kolarskiego:

Obowiązkowo - krótki strój kolarski/triathlonowy, buty w dowolnym systemie zatrzaskowym.

Określenie odpowiedniej szerokości kierownicy w rowerze szosowym:

Obowiązkowo - krótki strój kolarski/triathlonowy, buty w dowolnym systemie zatrzaskowym.

Konsultacja bike fittingowa/fizjoterapeutyczna:

Obowiązkowo - krótki strój kolarski/triathlonowy, buty w dowolnym systemie zatrzaskowym.

Dopasowanie odpowiedniej szerokości i modelu siodła:
Obowiązkowo - rower, krótki strój kolarski/triathlonowy, buty w dowolnym systemie zatrzaskowym.

3. Czy wymiana części w trakcie bike fitting'u jest obowiązkowa?

Jesteśmy świadomi tego, że wydatki rowerowe można przyrównać do symbolu nieskończoności, dlatego jeśli okaże się, że dana część potencjalnie kwalifikuje do wymiany - możemy wymienić ją w trakcie bike fitting'u, nie jest to jednak obligatoryjne. Po wykonaniu usługi sporządzimy raport zawierający listę części, które należy wymienić w przyszłości - jeśli zdecydujecie się na ich zakup w naszym sklepie, montaż (o ile nie będzie wymagał regulacji napędu) oraz ponowne dopasowanie zostaną wykonane nieodpłatnie w trakcie osobnej wizyty w przyszłości, w naszym studio. Koszt wymiany oraz ustawienia części zakupionych u innego źródła to 30 zł/szt.

4. Czy bike fitting na zupełnie nowym rowerze ma sens?

Jesteśmy zdania, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć - dlatego naszym zdaniem zerowy "przebieg" dopasowywanego roweru nie ma znaczenia, z drugiej strony nie jeżdżąc na rowerze przed dopasowaniem nie jesteś w stanie obiektywnie ocenić czy dana część roweru, faktycznie kwalifikuje się do wymiany (np. siodło) - rozumiemy to doskonale. W trakcie bike fitting'u wskazujemy, na jakiego typu dyskomfort jesteś bardziej narażony i w którym miejscu może być zlokalizowany, a decyzję co do wymiany części pozostawiamy Tobie - po pierwszej przejażdżce na nowym ustawieniu sam ocenisz, czy warto wymienić część sugerowaną przez bike fittera, a za jej wymianę i ustawienie (jeśli zostanie zakupiona w naszym sklepie), nie zapłacisz dodatkowo przy kolejnej wizycie. Udzielimy 30 dniowej gwarancji satysfakcji na każdą z tych części, tak abyś sam mógł przekonać się, że wymiana miała sens.

5. Co jeśli w trakcie dopasowania roweru okaże się, że rama w moim rowerze jest w nieodpowiednim rozmiarze?

Niestety z takimi przypadkami również czasami mamy do czynienia, o tym czy dany rower uda się optymalnie ustawić dowiadujemy się jednak najczęściej dopiero po wykonaniu testów motorycznych. Jeśli w trakcie bike fitting'u okaże się, że rozmiar lub geometria ramy nie pozwala na odpowiednie ustawienie roweru - wskażemy rozmiar idealny i niezależnie od ilości czasu spędzonego przy ustawianiu roweru, koszt usługi zostanie zmniejszony do 400 zł, a następnie odjęty od kosztu pełnego bike fitting'u, jeśli zdecydujecie się na dokończenie usługi na odpowiedniej ramie w przyszłości.

6. Co jeśli dopasowanie roweru nie da zamierzonego rezultatu?

Jeśli po dopasowaniu roweru uznacie, że pozycja ustawiona na rowerze nie spełnia waszych wymagań, dokonamy jej korekty nieodpłatnie i uzasadnimy powód dotychczasowych problemów. Ilość tego typu korekt jest nieograniczona i dożywotnia, podobnie jak gwarancja na usługę dopasowania roweru w naszym sklepie.

7. Czy usługę bike fitting'u należy powtórzyć po kilku latach?

Nie jesteśmy zwolennikami "permanentnego" bike fitting'u dlatego, że wiemy jak duże zdolności adaptacyjne posiada aparat ruchu człowieka. Wraz ze wzrostem aktywności fizycznej i postępem treningowym, pozycja na rowerze po jakimś czasie również może ulec zmianie. Decydując się na wykonanie usługi bike fitting'u w naszym sklepie, w zależności od wybranej opcji dopasowania roweru - kontrolujemy zmiany w motoryce ciała i odzwierciedlamy je w ustawieniu roweru systematycznie. Ilość takich korekt w przypadku Bike fitting'u PREMIUM jest nieograniczona, w przypadku usługi Kompleksowego dopasowania roweru wykonujemy je nieodpłatnie do roku od wykonania bike fitting'u, po tym czasie ponowne testy motoryki i sprawdzenie ustawień roweru to koszt 200 zł - nie ma zatem konieczności powtarzania pełnego dopasowania roweru.

8. Jaki jest koszt ustawienia drugiego roweru?

Ustawiając drugi rower, nawet o zbliżonej geometrii nie przenosimy wymiarów z poprzedniego roweru w skali 1:1 - nie jest to możliwe i nigdy w 100% nie daje zamierzonego rezultatu. Nie musimy jednak dokonywać niektórych pomiarów ciała wykonywanych w trakcie pierwszego dopasowania, dlatego sam proces dopasowania kolejnego roweru trwa ok. 30% krócej i przez to również jego ustawienie jest 30% tańsze.

9. Co jeśli bloki w butach, ustawione na bike fitting'u po jakimś czasie będą kwalifikowały się do wymiany?

Poprawne ustawienie bloków w butach to dosłownie 50% w dążeniu do idealnej pozycji na rowerze, dlatego ustawienie bloków zakupionych w naszym sklepie, w tym samym modelu obuwia oferujemy dożywotnio w cenie bike fitting'u. Ustawienie bloków w innym modelu butów wymaga sprawdzenia pozycji na rowerze i kosztuje 50% mniej, niż cena sugerowana w naszym cenniku usług dopasowania roweru.

10. Co jeśli zakupiona na bike fitting'u część nie spełnia moich oczekiwań?

Każda z zakupionych w trakcie bike fitting'u części podlega gwarancji zwrotu w przeciągu 30 dni od daty zakupu. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś zadowolony np. z zamontowanego w twoim rowerze siodła - możesz je zwrócić w stanie używanym lub wymienić, nawet bez podania przyczyny.

11. Czy cena bike fitting'u jest negocjowalna?

Staramy się dołożyć wszelkich starań do tego, abyście opuszczając nasze studio fitting'owe sami przekonali się o wartości świadczonych przez nas usług. Bike fitting to proces i najczęściej nie ogranicza się do kontaktu z Wami jedynie w trakcie trwania usługi, lecz długoterminowej współpracy i doradztwie, nawet zdalnym, na każdym etapie budowy sportowej pasji. Lubimy pozostawać w kontakcie z naszymi klientami, dlatego np. jeśli w przyszłości, po wykonaniu bike fitting'u zechcesz dowiedzieć się czy geometria nowego roweru, który wpadł Ci w oko będzie odpowiednia, po prostu się do nas odezwij - porozmawiamy nt. optymalnego rozmiaru roweru nieodpłatnie. Ustawienie bloków, nieograniczoną ilość kolarskich pogadanek oraz świetną kawę również serwujemy dożywotnio za darmo. Posiadamy specjalne oferty dla grup, dlatego jeśli twoi znajomi chcieliby ustawić u nas rower - skontaktuj sięz nami, porozmawiamy nt. szczegółów.

12. W jakich godzinach wykonujemy bike fitting?

Bike fitting wykonujemy jedynie w godzinach dostępnych w naszym formularzu rezerwacji online, po wybraniu odpowiedniej usługi wyświetlone zostaną wszystkie możliwe i najbliższe terminy realizacji usługi. Internetowy system rezerwacji online umożliwa odwołanie wizyty w każdym momencie, bez konieczności kontaktu z bike fitterem i jest aktualizowany co 30 sekund, dlatego jeśli najbliższy wolny termin okazuje się być dosyć odległy, zachęcamy do częstego sprawdzania odwiedzania witryny rezerwacji.

13. Czy bike fitting mogę wykonać chwilę przed startem w wyścigu?

Zdolności adaptacyjne ciała ludzkiego są ogromne, jednak zaadoptowanie do nowych ustawień roweru, w zależności od ilości dokonanych na bike fitting'u zmian, może potrwać nawet kilka godzin treningowych, dlatego zaplanuj czas tak, aby przed startem w zawodach spędzić na rowerze minimum 6 godzin treningowych. Pełna adaptacja może potrwać krócej, jednak pamięć mięśniowa i nawyki nabyte w trakcie jazdy na pierwotnym ustawieniu mogą wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy w sytuacjach, wymagających natychmiastowej reakcji na wyścigu - dlatego nie zalecamy wykonywania bike fitting'u bezpośrednio przed startem w zawodach.

14. O jakiej porze roku warto wykonać bike fitting?

Każde spotkanie w ramach usługi dopasowania roweru zawiera możliwość konsultacji i wprowadzania zmian w ustawieniu roweru mogących nastąpić naturalnie, wraz ze zmianą motoryki ciała na danym etapie sezonu, dlatego jeśli obawiacie się, że wykonując bike fitting w sezonie startowym zostaniecie ustawieni bardziej "agresywnie", niż chociażby na etapie roztrenowania - po prostu pojawcie się na konsultacji wtedy, kiedy uznacie za stosowne - dostosujemy wówczas ustawienie roweru do założeń treningowych/startowych i możliwości biomechanicznych ciała w danym momencie. Jeśli jednak wasz grafik treningowy oraz "okołorowerowy" jest napięty i nie możecie zaplanować odpowiedniej ilości czasu potrzebnego na ustawienie roweru z dużym wyprzedzeniem, zachecamy do rezerwacji terminów w okresie jesienno-zimowym - wówczas czas oczekiwania na realizację usługi jest najkrótszy w skali roku.

 

Wojciech Kutyła - Certyfikowany Bike Fitter Trek Precision FitO autorze:
Wojciech Kutyła
Certyfikowany Bike Fitter Trek Precision Fit, licencjonowany instruktor kolarstwa PzKol, z zamiłowania kolarz – ambitny amator. Bike fitting jest jego oczkiem w głowie, posiada kilkuletnie doświadczenie i ponad tysiąc skutecznych ustawień bike fittingowych. Chętnie dzieli się ogromną wiedzą z tego zakresu dopasowania pozycji. Ściśle współpracuje z fizjoterapeutą sportowym, co pozwala stale rozwijać umiejętności i nie przejść obojętnie obok żadnego, nawet najtrudniejszego przypadku klienta.

 

 

 

Kategoria: News

Komentarze