Default welcome msg!

Dopasowanie odpowiedniego modelu i szerokości siodła

Kompleksowe dopasowanie roweru

Kompleksowe dopasowanie siodła w naszym studio, nie ogranicza się do pomiaru jego szerokości, bowiem decydujący wpływ na komfort jazdy ma również odpowiednio dobrany model siodła, który wybieramy w oparciu o indywidualne cechy budowy anatomicznej ciała, a także pomiar kąta kości krzyżowej.

Pomiarów tych dokonujemy statycznie oraz w próbie dynamicznej na twoim rowerze. Niezwykle istotne jest również ustawienie odpowiedniego kąta pochylenia siodła - dlatego też jego montaż, bezpośrednio na twoim rowerze wliczony jest w cenę usługi. Pomiaru odpowiedniej szerokości oraz modelu siodła dokonujemy m.in przy pomocy narzędzia do pomiaru rozstawu kości kulszowych Bontrager inForm oraz przy użyciu maty tensometrycznej, nakładanej na testowane siodło - wskazującej docisk w jednostkach ciśnienia (mBar). Wynik pomiaru na tego typu macie jest medycznym dowodem na to, że dany model siodła jest w pełni odpowiednim, zgodnym z uwarunkowaniami budowy anatomicznej miednicy. Jesteśmy jednym z zaledwie kliku miejsc w Polsce, korzystających z tak zaawansowanej technologii.

 

                                                                                                  

Aby zapewnić najwyższy poziom świadczonych przez nas usług w ramach dopasowania siodła, niezbędny jest jego montaż na rowerze, wiąże się to z możliwością zakupu lub wypożyczenia siodła w naszym sklepie. W ramach Bezwarunkowej Gwarancji Bontrager, umożliwiamy zwrot zakupionych w naszym sklepie siodeł marki Bontrager, w przeciągu 30 dni na podstawie dowodu zakupu, dotyczy to również siodeł w stanie UŻYWANYM. W ramach usługi dopasowania siodła oferujemy również możliwość wypożyczenia siodeł testowych, po wpłaceniu kaucji o wysokości zależnej od ceny detalicznej wypożyczanego modelu siodła – w cenie 20 zł/doba. Po zwróceniu siodła, cenę najmu odejmujemy od ceny detalicznej nowego egzemplarza. Jak należy przygotować się do procesu dopasowania siodła:

  • zabierz ze sobą rower, spodenki kolarskie z wkładką oraz opcjonalnie buty kompatybilne z systemem zatrzaskowym pedałów zamontowanych w twoim rowerze,
  • zastanów się, jakie kwestie związane z dopasowaniem chciałbyś poruszyć w rozmowie z fitterem (efektywność, ból, dyskomfort, etc.).

Przeczytaj o tym, jak wybrać wygodne siodło rowerowe na naszym blogu.

Czas trwania – ok. 1h
Koszt usługi - 300 zł